‼️ 18 квітня 2025 року в Україні відзначається два свята – Міжнародний день пам’яток і визначних місць та День пам’яток історії та культури.
🏛 У липні 1983 року Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ICOMOS), створеної при ЮНЕСКО, було введено до календаря пам’ятних дат Міжнародний день пам’яток і визначних місць, який відзначається щороку 18 квітня. В Україні цього дня відзначається День пам’яток історії та культури.
✒️ Свято встановлено згідно з указом президента України № 1062/99 від 23 серпня 1999 року.
Мета цих свят — ще раз нагадати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження.
🌺 Україна — держава з багатовіковою історією та культурою. Кожна історична доба залишає нам у спадщину пам’ятки історії чи архітектури, що зберігають в собі певну подію, особистість, а можливо й загадку. У кожному регіоні держави є свої пам’ятки — перлини української землі.
🖊 У липні 2000 року був підписаний Закон «Про охорону культурної спадщини», метою якого є збереження, використання об’єктів культурної спадщини в громадському житті та їх захист в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь. До списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять 8 українських об’єктів та ще 16 — знаходяться у переліку об’єктів-кандидатів на включення.
✨ Харків… Ми живемо у місті, яке має не тільки багату історію, але й славне сьогодення. Ми маємо пам’ятки архітектури як українського, так і світового рівня. Скажімо, Держпром, який очолив список «Сім чудес Харкова», набравши найбільшу кількість голосів та випередивши Свято-Успенський собор майже вдвічі. У 2017 році Держпром було внесений до Попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
💫 Яскрава Харківщина має у своєму арсеналі понад 70 пам’яток архітектури національного значення, серед них – Наталівський парк у Краснокутському районі, Шарівський палац в Богодухівському районі чи Співучі тераси. Але не менш цікавими є маленькі та мало відомі архітектурні витвори. Невелика Церква Введення в храм Пресвятої Богородиці в с. Введенка Чугуївського району, яка була зведена у 1777 році, вважається однією із найдавніших із нині збережених архітектурних перлин дерев’яного будівництва на Слобожанщині. Візуально споруда нагадує церкви Поділля. Можна припустити, що будували її майстри з того регіону. Церква проста і прямолінійна, але дуже затишна й світла. Сьогодні вона занесена до реєстру пам’яток архітектури.
❇️ Через бойові дії в Україні понад 500 пам’яток культури зазнали пошкоджень. На Харківщині вже зруйновано чи пошкоджено більше ніж 100 об’єктів культурної спадщини. Через тривалість бойових дій сьогодні неможливо уявити всі масштаби руйнувань. Тому збереження історико-культурної спадщини для майбутніх поколінь залишається для нас гостроактуальним завданням.
#вступ2025 #НФаУ_start #Україна #Харків #фармація #дистанційнаосвіта #освіта #якість #вищаосвіта #освітазтрадиціями #культура #історія #Харківщина #Слобожанщина