ЛИСЕНКО Наталя Олександрівна
Кандидат філологічних наук, доцент,
доцент ЗВО кафедри педагогіки та психології ІПКС НФаУ.
Освіта:
1999 р. – закінчила філологічний факультет Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна та отримала кваліфікацію “Філолог, викладач української мови та літератури”;
2003 р. – захистила кандидатську дисертацію за темою «Метафори і символи в поетичному ідіостилі Тодося Осьмачки». Присуджено науковий ступінь кандидат філологічних наук за спеціальністю 10.02.01 – українська мова;
2022 р. – закінчила Національну академію Національної гвардії України і отримала кваліфікацію “Магістр філології, викладач-дослідник, перекладач з двох мов – англійської та французької”.
2011 р. – отримала вчене звання доцент кафедри українознавства та латинської мови.
Досвід професійної діяльності:
1998–1999 рр. – вчитель української мови та літератури в ЗОШ № 120 м. Харкова.
1999-2003 рр. – вчитель української мови та літератури в санаторній школі-інтернаті № 13 для дітей, хворих на сколіоз, м. Харків.
2003-2005 рр. – старший викладач кафедри українознавства та латинської мови НФаУ.
2005-2020 рр. – доцент кафедри українознавства та латинської мови НФаУ.
2020-2023 рр. – доцент кафедри фундаментальних та мовної підготовки НФаУ, методист кафедри.
2004-2019 рр. – активно брала участь у роботі кафедри як опорної з дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)»: організації та проведенні семінарів-нарад завідувачів кафедр української мови фармацевтичних ВНЗ і факультетів України.
2015-2019 рр. – брала участь в організації та проведенні курсів для викладачів НФаУ «Практикум з української мови» та «Український розмовний клуб», з 2022 р. – спікер мовного клубу НФаУ “Вивчаймо українську”.
2016-2019 рр. – член комісії щодо проведення атестації для осіб, які претендували на вступ на державну службу, з метою перевірки вільного володіння державною мовою.
Із 2019 р. – член журі обласного туру міжнародного мовно-літературного конкурсу для учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка.
Із 2004 р. – постійно виконувала обов’язки члена або голови приймальної предметної комісії з української мови для вітчизняних абітурієнтів, згодом – з англійської та української мов для іноземних абітурієнтів
Сфера наукових інтересів:
лінгвостилістика, переклад, педагогіка, застосування ігрових технологій при викладанні мовних освітніх компонент у закладах вищої освіти.
Навчально-методична робота:
Автор та співавтор 130 публікацій, серед яких наукові статті (у т.ч. у фахових виданнях України, закордонних виданнях та тих, що індексуються наукометричними базами Scopus та Web of Science). Співавтор 13 навчальних посібників, рекомендованих МОЗ або МОН України, із них «Українська мова для іноземних студентів», «Професійна мова провізора-косметолога», «Українська мова за професійним спрямуванням», «Основи фахового мовлення», «Мова сучасного наукового тексту» та ін.
Досвід науково-педагогічної роботи у закладах вищої освіти: 25 років.
Перелік навчальних курсів:
«Латинська мова та медична термінологія», «Українська мова за професійним спрямуванням», «Ділова українська мова», «Теорія і практика професійного спілкування», «Українська мова як іноземна», «Культура наукової мови», «Українська мова як іноземна», «Українська мова», «Мова сучасного наукового тексту», «Українознавство та національний етикет», «Культура професійного мовлення», «Риторика», «Педагогіка», «Педагогіка та методика викладання у вищій школі».
Професійна активність:
Членкиня Міжнародного ГО “Educators and Scholars International Foundation”.