Студентське наукове товариство

Студентське наукове товариство

 

2023-2024 н.р.

У 2023-2024 н. р. брати участь у СНТ кафедри виявили бажання 68 студентів: 49 із них виступили з доповідями на студентських науково-практичних конференціях, опубліковано 62 тези доповідей; 55 студентів взяли участь у різних конкурсах.

За звітний період було проведено наступні заходи:

1) Обговорення та затвердження плану роботи студентського наукового гуртка на 2023-2024 н. р. Затвердження списку учасників СНТ на 2023-2024 навчальний рік.

2) Проведення засідань гуртка (один раз на місяць протягом жовтня–травня), на яких вирішувались наступні питання: зазначення наукових напрямів роботи студентів; обговоренням тем наукових робіт; стан виконання студентських наукових робіт; підготовка та оформлення наукових робіт для участі у студентських наукових конференціях та підготовка тез наукових доповідей до публікації.

3) Організація та проведення двох засідань Секцій 16. «Суспільствознавство та філологія» та 17. «Фундаментальні науки та інформаційні технології у фармації» в рамках ІV Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «YOUTH PHARMACY SCIENCE»: 34 студенти гуртка кафедри взяли участь у ІV Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «YOUTH PHARMACY SCIENCE» (7 грудня 2023 року):

  • 26 виступили з доповідями на засіданні Секції 16. «Суспільствознавство та філологія»;
  • 8 виступили з доповідями на засіданні Секції 17. «Фундаментальні науки та інформаційні технології у фармації».

 

Підсумки Секції 16. «Суспільствознавство та філологія»:

Диплом І ступеню:

Дубіна Інна Олександрівна, Тімофєєнко Марія Сергіївна ФТб23(3.10д)-01. Доповідь на тему «Особливості нормативного перекладу анатомічних термінів-метафор з модифікаторами, що належать до семантичних полів «хатнє начиння». Наукові керівники – доц. Берестова А. А., доц. Лисенко Н. О.
Онущак Ганна Володимирівна Фм22(4,10д)-01. Доповідь на тему «Жадан і Сковорода». Науковий керівник – доц. Садовніков О.К.
Шеремет Наталія Михайлівна; Сураєва Ніколь ОлексіївнаЛамикіна Дарина Віталіївна ВМм21(5,10д)-1. Доповідь на тему «Тварини в творчості Григорія Сковороди». Науковий керівник – доц. Хіріна Г.О.
Авад Аміра Фм22 (3,10д). Доповідь на тему «Порівняльний аналіз філософських поглядів Григорія Сковороди та сучасних наукових думок». Науковий керівник – доц. Назарко О. І.

Диплом ІІ ступеню:

Потапенко Катерина Сергіївна Фм23(4,10д)-01. Доповідь на тему «Вербалізація концепту ЗДОРОВ’Я в римській лінгвокультурі». Науковий керівник – викл. Савіна В.В.
Мукієнко Ліана Михайлівна ЛДб23(3,10д). Доповідь на тему «Мелодія душі: музика в житті та творчості Г. Сковороди». Науковий керівник – доц. Хіріна Г.О.
Бріт Вікторія Миколаївна Фм22(4,10д)-02. Доповідь на тему «Взаємозв’язок життя та творчості Григорія Сковороди з сучасним українським суспільством в умовах російсько-української війни». Науковий керівник – доц. Садовніков О.К.
Горюнова Ірина Олександрівна КФм23(4,10д). Доповідь на тему «Світ ловив мене, але не спіймав. Життя Сковороди після смерті». Науковий керівник – викл. Савченко А. О.
Кієнко Андрій Олександрович ТФП23(4,10д)-1. Доповідь на тему «Філософія Г.С. Сковороди з точки зору логіки, як науки про правила мислення». Науковий керівник – доц. Хіріна Г.О.

Диплом ІІІ ступеню:

Дорошенко Світлана Андріївна Фм23(4,10д)-01. Доповідь на тему «Народження професійних просторіч». Науковий керівник – доц. Берестова А. А.
Гриб Іван Олександрович ТФП23(4,10д)-1. Доповідь на тему «Свобода як найвища цінність в поезії Г. Сковороди «De Libertate». Науковий керівник – доц. Хіріна Г.О.
Середа Юлія Юріївна ТФП23(4,10д)-1. Доповідь на тему «Інтерпретація творів Сковороди у сучасній музичній культурі України». Науковий керівник – доц. Хіріна Г.О.
Холодняк Дар’я Олександрівна ЛДб23(3,10д). Доповідь на тему «Мандри Г.С. Сковороди по Україні та закордоном». Науковий керівник – викл. Савченко А. О.
Пономаренко Юлія Олександрівна ТПКЗм22(4,10д)-1. Доповідь на тему «Григорій Савич Сковорода минуле та сучасне». Науковий керівник – доц. Садовніков О.К.
Ярова Марія Фарухівна ТФП22(4,10д)-1. Доповідь на тему «Г.С. Сковорода – життя, істина, етика». Науковий керівник – доц. Садовніков О.К.

 

Підсумки Секції 17. «Фундаментальні науки та інформаційні технології у фармації»:

Диплом І ступеню:

Нікіфорова Анастасія Андріївна Ф23(4,10д)-03. Доповідь на тему «Уявлення населення України про професію фармацевта: міфи та реальність». Науковий керівник – доц. Шейкіна Н.В.

Диплом ІІ ступеню:

Гаврилюк Марина Михайлівна КФм23(4,10д)-01. Доповідь на тему «Терапевтичне застосування ультразвуку в онкології». Науковий керівник – ст. викл. Баранник М. О.
Cереда Юлія Юріївна ТФПм23(4,10). Доповідь на тему «Атомна енергетика: проблеми та альтернативи». Науковий керівник – ст. викл. Баранник М. О.

Диплом ІІІ ступеню:

Макарова Валерія Дмитрівна КФм23(4,10д)-01. Доповідь на тему «Джерела похибок при реєстрації медичних показників». Науковий керівник – Науковий керівник – ст. викл. Баранник М. О.
Шгоян Милана Хачиківна ТПКЗм23(4,10д)-01. Доповідь на тему «Електричні і магнітні поля в живих організмах та їх вплив». Науковий керівник – доц. Шейкіна Н.В.

 

4) 30 студентів взяли участь у ХХХ Міжнародній науково-практичній конференції молодих вчених та студентів «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ СТВОРЕННЯ НОВИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ» (17-19 квітня 2024 року). Заслухавши доповіді на засіданні студентського наукового товариства кафедри (Секція «Cуспільні науки», Секція «Філологія», Секція «Фундаментальні науки та інформаційні технології»), було вирішено відзначити:

Секція «Cуспільні науки»:

Диплом І ступеню:

Авад Аміра Доповідь на тему «СУЧАСНА СОЦІОЛОГІЯ ОСВІТИ В ШКОЛАХ: ВИКЛИКИ ТА ТРАНСФОРМАЦІЇ». Науковий керівник – доц. Назарко О.І.
Середа Юлія ТФПм23 (4,10д). Доповідь на тему «ТРАДИЦІЇ ДОБРОЧИННОСТІ В ХАРКОВІ: МИНУЛЕ ТА СУЧАСНІСТЬ». Науковий керівник – доц. Хіріна Г.О.
Боднарук Варвара Фм23(4,10д)-5. Доповідь на тему «СОЦІАЛЬНА ДИНАМІКА СІМ’Ї В УМОВАХ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА». Науковий керівник – доц. Садовніков О. К.

Диплом ІІ ступеню:

Мукієнко Ліана ЛДб24(3,10д). Доповідь на тему «АПТЕКАР П. Ф. ПІСКУНОВСЬКИЙ ТА ФІЛОСОФ Г. С. СКОВОРОДА: ПОСТАТІ В ІСТОРІЇ ХАРКОВА». Науковий керівник – доц. Хіріна Г.О.
Онущак Ганна Фм23(4,10д)-1) Доповідь на тему «МОВНЕ ПИТАННЯ ЯК СОЦІАЛЬНИЙ КОРДОН». Науковий керівник – доц. Садовніков О.К.

Диплом ІІІ ступеню:

Дорошенко Світлана Фм23(4,10д)-1. Доповідь на тему «МАКЕТИ, МОДЕЛІ ТА ІГРАШКИ – ДЖЕРЕЛА ВИВЧЕННЯ МАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ ЛЮДСТВА». Науковий керівник – доц. Хіріна Г.О.
Потапенко Катерина Фм23(4,10д)-1. Доповідь на тему «ГЕРОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО ФРОНТУ». Науковий керівник – доц. Хіріна Г.О.
Демяновська Аліна Фм22(4,10д)-5, Підмогильна Юлія Фм22(4,10д)-6. Доповідь на тему «ТРАНСФОРМАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ: ДОСЯГНЕННЯ ТА НЕДОЛІКИ ВПРОВАДЖЕННЯ ДИСТАНЦІЙНИХ ФОРМ НАВЧАННЯ». Науковий керівник – доц. Садовніков О.К.
Бріт Вікторія Фм22(4,10д)-2. Доповідь на тему «СОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ЦЕНТЕНІАЛІВ В РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКІЙ ВІЙНІ». Науковий керівник – доц. Садовніков О.К.

 

Секція «Філологія»:

Диплом І ступеню:

Дубіна Інна, ФТб23(3.10д)-01. Доповідь на тему «Особливості нормативного перекладу анатомічних термінів-метафор з модифікаторами, що належать до семантичних полів «хатнє начиння».  Наукові керівники – доц. Берестова А. А., доц. Лисенко Н. О.

Диплом ІІ ступеню:

Шгоян Мілана. Доповідь на тему «Advertising of New Medicines». Науковий керівник – викл. Кругова Ю.П.

Диплом ІІІ ступеню:

Винокурова Дар’я. ТПКЗм23(4,10д)-01. Доповідь на тему «Development of New Medicines by Artificial Intelligence». Науковий керівник – викл. Кругова Ю.П.

 

Секція «Фундаментальні науки та інформаційні технології»:

Диплом І ступеню:

Нікіфорова Анастасія. Доповідь на тему «Проблеми екології: залученність громадян України до сортування сміття». Науковий керівник – доц. Шейкіна Н.В.

Диплом ІІ ступеню:

Мукієнко Ліана. Доповідь на тему «Штучний інтелект у медицині». Науковий керівник – доц. Вельма С.В.
Cереда Юлія. Доповідь на тему «Використання лазерного та плазмового скальпелів». Науковий керівник – ст. викл. Баранник М. О.

Диплом ІІІ ступеню:

Ємець Анастасія. Доповідь на тему «Променева терапія в лікуванні онкологічних захворювань». Науковий керівник – доц. Шейкіна Н.В.
Марущак Катерина. Доповідь на тему «Магнітокардіографія як сучасний метод діагностики».  Науковий керівник – доц. Шейкіна Н.В.
Косатенко Олександр. Доповідь на тему «Нормування доз іонізуючого випромінювання при кт та мрт діагностиці. Особливості». Науковий керівник – доц. Шейкіна Н.В.

 

5) Участь членів гуртка кафедри у студентських олімпіадах, конкурсах та інших заходах:

5.1) 27 жовтня 2023 р. викладачі та учасники СНТ кафедри взяли участь Радіодиктанті Національної єдності «Дороги України».

5.2) 9 листопада 2023 року, з нагоди Дня української писемності та мови, на кафедрі фундаментальних та суспільно-гуманітарних наук Національного фармацевтичного університету був проведений  І етап ХХІV Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика. В конкурсі взяли участь 31 студент, які входять до складу СНТ кафедри.

Переможцями конкурсу стали:
1 місце – Криворученко Софія Ігорівна (ФТб23(3,10д)-02)
2 місце – Саустян Яна Сергіївна (ТПКЗм23(4,10д)-01)
3 місце – Потапенко Катерина Сергіївна (Фм23(4,10д) -01)

5.3) 22 листопада 2023 р. на кафедрі фундаментальних та суспільно-гуманітарних наук відбувся І тур ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т. Шевченка.

У конкурсі взяли участь 24 студенти-гуртківці. Переможцями конкурсу стали:
1 місце – Дубіна Інна Олександрівна (ФТб23(3,10д)-01)
2 місце – Борисова Еліна Валеріївна (ФТб23(3,10д)-01)
3 місце – Гуренко Дар`я Миколаївна (ТФПм23(4,10д)-01)

5.4) З 14 листопада по 07 грудня 2023 року на кафедрі фундаментальних та суспільно-гуманітарних наук проходили VІ СКОВОРОДИНІВСЬКІ ЧИТАННЯ НФАУ «НЕ ЗА ОБЛИЧЧЯ СУДИТЬ, А ЗА СЕРЦЕ».

Переможцями конкурсу стали:

І місце:

  1. Онущак Ганна Володимирівна студентка ІІ курсу фармацевтичного факультету гр. Фм22(4,10д)-01 з доповіддю «Жадан і Сковорода»
  2. Шеремет Наталія Михайлівна; Сураєва Ніколь Олексіївна; Ламикіна Дарина Віталіївна студентки ІІІ курсу факультету медико-фармацевтичних технологій, гр. ВМм21(5,10д)-1 з доповіддю «Тварини в творчості Григорія Сковороди»
  3. Авад Аміра студентка ІІ курсу факультету фармацевтичних технологій та менеджменту гр. Фм22 (3,10д) з доповіддю «Порівняльний аналіз філософських поглядів Григорія Сковороди та сучасних наукових думок».

ІІ місце:

  1. Мукієнко Ліана Михайлівна студентка І курсу факультету медико-фармацевтичних технологій, гр. ЛДб(3,10д) з доповіддю «Мелодія душі: музика в житті та творчості Г. Сковороди»
  2. Бріт Вікторія Миколаївна студентка ІІ курсу фармацевтичного факультету гр. Фм22(4,10д)-02 з доповіддю «Взаємозв’язок життя та творчості Григорія Сковороди з сучасним українським суспільством в умовах російсько-української війни»
  3. Горюнова Ірина Олександрівна. І студентка І курсу факультету медико-фармацевтичних технологій, гр. КФм(4,10д) з доповіддю «Світ ловив мене, але не спіймав. Життя Сковороди після смерті».
  4. Кієнко Андрій Олександрович студент І курсу факультету фармацевтичних технологій та менеджменту, гр.ТФП23(4,10д)-1 з доповіддю «Філософія Г.С. Сковороди з точки зору логіки, як науки про правила мислення».

ІІІ місце:

  1. Гриб Іван Олександрович студент І курсу факультету фармацевтичних технологій та менеджменту, гр.ТФП23(4,10д)-1 з доповіддю «Свобода як найвища цінність в поезії Г. Сковороди «De Libertate»
  2. Середа Юлія Юріївна студентка І курсу факультету фармацевтичних технологій та менеджменту, гр.ТФП23(4,10д)-1 з доповіддю «Інтерпретація творів Сковороди у сучасній музичній культурі України».
  3. Холодняк Дар`я Олександрівна студентка І курсу факультету медико-фармацевтичних технологій, гр. ЛДб(3,10д) з доповіддю «Мандри Г.С. Сковороди по Україні та закордоном».
  4. Пономаренко Юлія Олександрівна студентка ІІ курсу факультету медико-фармацевтичних технологій, гр.ТПКЗм22(4,10д)-1 з доповіддю «Григорій Савич Сковорода минуле та сучасне».
  5. Ярова Марія Фарухівна студентка ІІ курсу факультету фармацевтичних технологій та менеджменту, гр.ТФП22(4,10д)-1 з доповіддю «Г.С. Сковорода – життя, істина, етика».

 

5.5) 15 грудня 2023 року в дистанційному форматі відбувся   ІІ тур ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед студентів закладів вищої освіти м. Харкова, на якому Дубіна Інна, студентка 1 курсу групи ФТб23(3,10д) посіла ІІ місце серед студентів негуманітарних спеціальностей.

5.6) Протягом року студенти гуртка СНТ кафедри та інші студенти НФаУ навчались в мовних клубах, започаткованих кафедрою фундаментальних та суспільно-гуманітарних наук НФаУ з вивчення та вдосконалення української та англійської мов: “ГОВОРИМО УКРАЇНСЬКОЮ” (2 сезон) і “SPEAKING CLUB” (старт проєкту).

5.7) 17-18 квітня 2024 р. Нікіфорова Анастасія взяла участь у І етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Соціологія» та була нагороджена Дипломом І ступеня.

 

 

2022-2023 н.р.

Завдання СНТ:

  • активізація різних видів пошукової, навчально-дослідної діяльності студентства з метою забезпечення глибокого і повного оволодіння спеціальністю;
  • заохочення студентів до науково-дослідної роботи та інноваційної діяльності, підтримка та ініціювання самостійної наукової та навчально-дослідної роботи студентів;
  • розповсюдження та популяризація наукової діяльності серед студентів;
  • підвищення теоретичного рівня, практичної значущості та якості науково-дослідних робіт студентів;
  • сприяння обміну науковою та професійною інформацією між студентами;
  • формування умов для розкриття наукового та творчого потенціалу студентів;
  • пошук та підтримка талановитих осіб серед студентів, надання їм всебічної допомоги;
  • сприяння впровадженню в практичну медицину й фармацію досягнень фармацевтичної науки.

У 2023-2024 навчальному році у Студентському науковому товаристві кафедрі працює 48 студентів.

Свято студентської науки

7 грудня 2022 року  в рамках ІІІ Всеукраїнської  науково-практичної  конференції  з міжнародною участю
«YOUTH PHARMACY SCIENCE»
відбулось   засідання  студентського наукового товариства кафедри фундаментальної та мовної підготовки
(Секція 17. «Фундаментальні та мовні науки»).

Незважаючи на складну ситуацію в Україні,  голос  студентської науки   лунав  з  різних куточків  країни та світу!
Студенти підготували 16 вражаючих доповідей та представили їх на високому науковому рівні.
Перші кроки в  науці  стали  успішними! Немає переможених, усі –  переможці!

 

 Диплом І ступеню

Коміссарова Євгенія ЛД22(3,10д)-01

Доповідь на тему «Перспективи використання оптичних методів лабораторних досліджень у сучасній медицині».

Науковий керівник –  Шейкіна Н.В., кандидат біологічних наук, доцент

 

Диплом ІІ ступеню

Урсул Олександра Фм22(4,0д)-01

Доповідь на тему «Тhe use of Azulene in cosmetol»

Науковий керівник – Карасьова О.В., кандидат педагогічних наук, доцент

Маслова Тетяна БТ21(3,10д)-01

Доповідь на тему «Нервова система людини як електричний ланцюг».

Науковий керівник –  Шейкіна Н.В., кандидат біологічних наук, доцент

 

Диплом ІІІ ступеню

Яременко Владлена ЛДм21(1,10д)-01

Доповідь на тему «Специфіка латино-англо-українського перекладу медичних метафоричних термінів».

Науковий керівник –  доц. Лисенко Н.О., кандидат філологічних наук, доцент                        

Федотюк Катерина Фм22(4,10д)-03

Доповідь на тему «Електричні і магнітні поля в живих організмах та їх вплив».

Науковий керівник –  Шейкіна Н.В., кандидат біологічних наук, доцент

Ступак Анастасія  Фтб22(3,10д)-01

Доповідь на тему «Human body and physiological idiomatic expressions in English».

Науковий керівник – Коляда І.В., викладач

Щирі вітання на адресу студентів та наукових керівників!
Бажаємо нових звершень, наукових досягнень  та творчої наснаги!