XVIII науково-практична конференція іноземних студентів підготовчих факультетів та відділень України “Шляхи до науки: перші кроки”.

16 квітня 2019 року відбулася XVIII науково – практична конференція іноземних студентів підготовчих факультетів та відділень України “Шляхи до науки: перші кроки”. На конференції були присутні понад 100 представників 9 закладів вищої освіти м. Харкова: Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Харківського національного медичного університету, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка, Харківського державного університету харчування та торгівлі, Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, Харківського національного університету будівництва та архітектури, Харківської державної академії фізичної культури, Харківської державної зооветеринарної академії. В роботі конференції взяли участь члени Вченої ради університету та завідувачі провідних кафедр університету: завідувач кафедри неорганічної хімії, д.фарм.н., професор Левітін Є.Я., завідувач кафедри органічної хімії, д.хім.н., професор Шемчук Л.А., завідувач кафедри фізики, д.фіз.-мат.н., професор Погорелов С.В., завідувач кафедри біології, д.біол.н., професор Філіпцова О.В., завідувач кафедри гуманітарних наук, д.філософ.н., професор Філяніна Н.М., завідувач кафедри педагогіки та психології, д. пед.н., професор Кайдалова Л.Г., завідувач кафедри фармацевтичного маркетингу та менеджменту, д.фарм.н., професор Малий В.В.
Звертаючись з вітальним словом до гостей та учасників конференції перший проректор, доктор фармацевтичних наук Федосов А.І. звернув увагу на унікальність нинішньої події: «Щорічно ми проводимо цей традиційний захід, але сьогоднішня конференція є унікальною за «показником» інтернаціональності. Мені дуже приємно, що делегати XVIII Міжвузівської науково-практичної конференції представляють 28 країн світу », – зазначив він.
Святково пролунав гімн студентства «Гаудеамус», і в аудиторії запанувала наукова атмосфера.
Слухачі довузівської підготовки НФаУ привітали учасників конференції українською піснею «Це моя Україна».
На конференції були представлені 11 доповідей:
«Корисні та шкідливі мікроорганізми в житті людини». Аіт Ассіла Нур Аліман (Марокко), НФаУ
«Міжнародні дні як спосіб взаємодії культур». Ма Цзясин (Китай), ХНУ ім. В.Н. Каразіна
«Фізика в сучасній медицині: ультразвук». Муфлех Ашраф (Марокко), ХНАДУ, Нинг Сазі Сорелл (Камерун), ХНАДУ
«Поняття роду в різних мовах». Хіяті Хассан (Марокко), НФаУ
«Марокканські враження». Чаббуба Бадр (Марокко), ХНМУ
«Нанотехнології в нашому житті». Догрів Толга (Туреччина), НТУ “ХПІ”
«Культура здорового способу життя». Лааруссі Нахід (Марокко), ХНУБА
«Особливості характеру і почерк людини». Гусейнова Говхер (Туркменістан), ХДАФК
«Внесок арабських лікарів в медицину». Адду Амр (Марокко), ХНТУСГ ім. П. Василенка, Ель Фадлауі Інтіссар (Марокко), ХНТУСГ ім. П. Василенка
«Улюблений спорт марокканців». Аіт Убелкасем Аюб (Марокко), ХДУХТ
«Проблема алкоголізму та куріння в Марокко». Кедрусс Абдаллах (Марокко), НФаУ, Абіуі Жаафар (Марокко), НФаУ
Кожен доповідач гідно представив свою країну і свій університет або академію. Під час конференції в аудиторії панувала атмосфера наснаги, миру і дружби.
Декан факультету з підготовки іноземних громадян Калайчева С.Г., підбиваючи підсумки, висловила подяку всім учасникам конференції, слухачам та їхнім науковим керівникам. Слова подяки пролунали на адресу батьків та родин студентів. Вона наголосила на актуальності доповідей та відзначила високий рівень наукової дискусії.
За результатами конференції студентам були вручені сертифікати, збірники тез доповідей, фірмові папки та ручки з логотипом університету.
Українська пісня «Я піду в далекі гори» у виконанні китайського студента Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна прозвучала по завершенню роботи конференції.
Людина повинна вчитися все життя. Перші кроки в науці, зроблені в стінах НФаУ, ведуть до нових відкриттів і звершень. Попереду – довга дорога. Хочеться сподіватися, що студенти з Марокко і Тунісу, Лівану та Іраку, Палестини і Уганди, Замбії та Алжиру, Анголи та В’єтнаму, Конго і Пакистану, Еквадору, Китаю і багатьох інших країн з радістю будуть навчатися в Україні і полюблять її як другу батьківщину. Студенти назавжди запам’ятають час, коли познайомилися зі своїми викладачами і підготовчим факультетом. Хтось стане фахівцем-практиком, а хтось – видатним вченим. І науково-практична конференція «Шлях до науки: перші кроки», організована факультетом з підготовки іноземних громадян і кафедрою фундаментальної та мовної підготовки НФаУ, стане для них першим серйозним кроком на цьому важливому шляху.
Учасники конференції мали можливість відвідати музей історії фармацiї та провідні кафедри Національного фармацевтичного університету.
Свято студентської науки відбулося!.